אודות

כבר מגיל צעיר נחשפתי לים. בתחילה גלשתי על בוגי אבל מהר הגעתי לגלישת רוח וביחד עם אחי העברנו את כל תקופת הנעורים בים בחיפוש אחרי הרוח והגלים. הים היה חלק בלתי נפרד מהחיים שלי עד גיל 18.

כל יום, בכל ים הייתי במים. כבר בגיל צעיר ידעתי שהים הוא הסם הכי ממכר שקיים ובאותה תקופה גלישת הרוח היתה הספורט הימי שלקח אותי בכל יום למקומות וגבהים חדשים. ביחד עם אחי אלון הקמנו חנות לגלישת רוח וגלישת גלים בחוף הים בנתניה שפעלה כשלוש שנים.

אחרי שירותי הצבאי שקעתי בלימודים אקדמיים שבסופם מצאתי את עצמי ספון במשרד ורואה את הים רק בסופי שבוע אם בכלל. לאחר תקופה של כמה שנים עזבתי את עולם ההייטק בפעם הראשונה (ולא האחרונה), וב 2002 קניתי כרטיס טיסה בכיוון אחד למזרח הרחוק עם יעד אחד ברור  להמשך – אוסטרליה.

לאחר כמה חודשים במזרח הגשמתי את החלום הגדול שלי ונחתתי במערב אוסטרליה. בפרת' התחיל הפרק השני של חיי הים שלי. במקום לקנות ציוד רוח הלכתי על שינוי ונתתי מקום להתמכרות חדשה לשטוף את חיי. קייטסרף. במשך חצי שנה גלשתי קייט בכל חוף אפשרי או לא אפשרי, במקומות הומים ומקומות נידחים ומסוכנים. כשחזרתי לארץ פתחתי ביה"ס לגלישת קייט בחוף פולג ובמשך חמש שנים הכשרתי את הדורות הראשונים של גולשי הקייט בישראל. במקביל, הוצאתי טיולי יחידים למקומות כמו יוון וברזיל וקבוצות להדרכה מרוכזת בסיני. בתקופה הזאת הייתי שותף להקמת מחלקת גלישת הקייט בחברת ימית סחר.

בשנת 2007 הגיע אלינו הסאפ הראשון וזאת היתה הפעם הראשונה שבאמת התאהבתי בגלישה בגלים וההתמכרות השלישית.

עד 2013 התמקדתי בגלישת סאפ ואז הגיע המפנה הגדול.

סאפ שלא הגיע בטיסה לסרילנקה אילץ אותי לשכור גלשן גלים לכמה ימים עד שהסאפ הגיע. בזמן הקצר הזה התאהבתי במה שהיום אני יודע כאהבה הימית הכי חזקה, גלישת לונגבורד.

כשחזרתי מהחופשה רכשתי לעצמי גלשן פאן בורד 7.2 אבל מהר מאוד הבנתי שזה לא מספק אותי והגלשן הבא היה כבר לונגבורד 9.1. 

האהבה לתחום גרמה לי לחקור את התחום וללמוד על יצרנים, שייפים, גולשים, היסטוריה ועתיד.

אחד השמות שנחשפתי אליהם היה CJ NELSON, ככל שקראתי  וראיתי יותר ככה הבנתי כמה הגולש הזה מיוחד ושונה מהשאר. ההשפעה של CJ עלי ועל סגנון הגלישה לי היתה די מיידית, מגלישת לונג פרופמנס עברתי לגלוש יותר סינגל פין ומצאתי את עצמי מתחבר לגלשן הרבה יותר ובהתאם גם סגנון הגלישה שלי השתנה.

גלישת סינגל פין היא יותר טכנית ובטח יותר מאתגרת מ 2+1. האפשרות לסובב את הגלשן על ציר תנועה של החרב המרכזית כמו גם המהירות של הגלשן מאפשרים תחת הרגליים הנכונות ביצועים קלאסיים גם בים בגובה קרסול

כמה שנים מאוחר יותר שהחלטתי לייבא גלשני לונגבורד במסגרת ימית מצאתי את עצמי משוטט כל ערב באתרים של חברות לונגים מבלי לדעת בכלל של- CJ NELSON יש מותג של עצמו.

כשגיליתי על המותג שלו זה היה ברור שזה מה שאני הולך לייבא לארץ. כמובן שנושא טכנולוגיית בניית הגלשנים היה זר לי אבל כשהגיעו הגלשנים הראשונים החיבור היה מידי. הטכנולוגיה היפנית של THUNDERBOLT שבהחלה נראתה לי עתידנית ודי תלושה מההיסטוריה של הגלשנים התבררה כהצלחה מדהימה בכמה פרמטרים. הפרמטר הכי חשוב בעיני הוא כמובן הביצועים, הגלשנים האלו לא נופלים בביצועים משום גלשן PU ואפילו מתעלים בכל מה שקשור לרספונסיביות של הגלשן. הגלשנים מגיבים בצורה מדהימה ויחד עם זאת יש להם גמישות מדהימה בחלק הקידמי של הגלשן ובאופן הזה נוצרת סינרגיה מדהימה בין הטייל הקשיח יחסית שמאפשר תזוזה ושינויי כיוון זריזים לבין נוז גמיש שמאפשר שליטה על הגלשן בזמן נוז רייד.

אם נוסיף לזה את העמידות יוצאת הדופן שמתבטאת במיעוט שקעים ופיצוצים, שמירה על הצבע המקורי ואחוז שבירת הגלשנים אולי הכי נמוך בתעשיית הלונגבורדים מתקבל גלשן שקל מאוד להתמכר אליו.

את הגלשנים של CJ עושים מיטב השייפרים בקליפורני ואוסטרליה: RAYNE ENGLE, WAYNE RICH, IAN CHISHLOM, EDEN SAUL.

לכל אחד מהשייפרים האלו יש גישה יחודית ורזומה עשיר שביחד בונים ליין גלשנים מלא שיכול לתת מענה לכל פנטזיה של כל גולש. אני כבר התמכרתי לכמה מהגלשנים אבל תמיד יש מקום לעוד…

לאחר שהבאתי כמה מותגים שונים אני מתמקד כרגע ב גלשנים של CJ NELSON בתחום הלנוגבורד הקלאסי, HARLEY INGLEBY בתחום הלונגבורד פרפומנס ו- CRIME גלשני סופט טופ הטובים ביותר שיש.