Metale szlachetne Na wyższe ceny złota trzeba poczekać, aż zacznie się recesja Biznes w INTERIA PL

Warto mieć jednak na uwadze fakt, że cena złota nadal porusza się powyżej poziomu 1800 USD za uncję, który obecnie stanowi główną psychologiczną barierę dla strony podażowej. Ten rejon jest kluczowym wsparciem dla cen złota z technicznego punktu widzenia. Ostatnie dni na rynku ropy naftowej pokazują, że notowania tego surowca nadal pozostają pod istotnym wpływem strony popytowej na skutek obaw o podaż. Mimo spadkowego rozpoczęcia wczorajszej sesji, ceny ropy naftowej powróciły do zwyżek i już wczoraj zakończyły sesję na plusie, zaś dzisiaj rano kontynuują delikatne wzrosty.

W jakim kraju najtaniej kupić złoto?

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej czynniki i dostępne w Internecie informacje dotyczące cen złota, stosunkowo niskie kwoty za detaliczny zakupu kruszcu inwestycyjnego znajdziesz w Hong Kongu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Tajlandii, Indiach, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych i Austrii.

W dolarze i franku złoto nie wygląda najlepiej ale w pozostałych walutach złoto bardzo mocno zyskało. W czasie spadającej inflacji, podwyżki stóp ceny złota w trendzie boczno-spadkowym mogą pozostać na długo. Długoterminowo stopa zwrotu z złota jest poniżej inflacji. Złoto znalazło się więc pod presją podaży, ale nadal jest wymieniane w gronie perspektywicznych plus500 opinie inwestycji na 2022 rok. Wszystko za sprawą faktu, że podwyżki stóp procentowych w USA, nawet jeśli krótkoterminowo przekładają się na sytuację na rynku złota, to są już w dużym stopniu wyceniane przez rynek. Dodatkowo wysokie poziomy inflacji, które zapewne pojawią się także w bieżącym roku, będą sprzyjać zainteresowaniu inwestorów złotem.

FAQ dotyczące prognozy cen złota

Złoto okazuje się być jednym z lepszych sposobów przechowywania wartości pieniądza w czasie, biorąc pod uwagę wyprzedaż akcji i kryptowalut. Postawa FEDu ( podwyższanie stop procentowych) stwarza jednak ryzyko dla złota, tak wiec poprawa danych gospodarczych oraz rosnące stopy procentowe spowodują spadek cen złota w najbliższym czasie. Tak czy inaczej wykup na twitterze boli tesla poziom 1900 USD to kolejny kluczowy poziom dla cen złota. Jeśli złoto spadnie poniżej poziomu 1900 USD, to będzie nadal znajdzie się bliżej granicy 1840 USD przez resztę lata. Byczo nastawiony do krótkoterminowej perspektywy cen kruszcu w tym roku jest także Citibank. Ich trzymiesięczna prognoza przewiduje wzrost ceny złota do 2125 dolarów za uncję.

spadek ceny złota

Złoto jest surowcem o ograniczonych zasobach, co ma duży wpływ na stabilność ceny kruszcu. W przeciwieństwie do waluty, która może zostać dodrukowana, złota nie sposób wyprodukować. Ponadto, od kilku lat można zaobserwować spadek ilości wydobywanego surowca. Przyczyną negatywnego trendu są chociażby wzrastające koszty wydobycia złota, które wpływają na podwyżkę cen królewskiego metalu. W czasach nieustannie zmniejszającej się dostępności złota, staje się ono coraz mniej przystępnym produktem, co przy wciąż rosnącym popycie wpływa na wzrost kursu.

Cena złota spadła do najniższego poziomu od ponad 9 miesięcy

Za uncję, czyli szczyt z przełomu maja i czerwca 2021 r., i teraz wokół niego oscyluje. Realna, defensywna inwestycja zaczyna przyciągać kapitał. Ostatnie tygodnie są wyjątkowo nerwowe dla inwestorów. Napięcie geopolityczne na Ukrainie, rosnąca inflacja i zaostrzanie polityki pieniężnej przez kluczowe banki centralne, hamująca koniunktura gospodarcza na świecie. W tym roku indeks S&P500 obrazujący notowania akcji z Wall Street stracił 9 proc., warszawski WIG 8 proc., a globalny indeks obligacji skarbowych wychodzi mniej więcej na zero. Patrząc na sam luty, obligacje nieznacznie zyskują, a giełdy wyraźnie tracą.

Czy warto trzymać oszczędności w złocie?

Największą zaletą oszczędzania w złocie jest odporność tego kruszcu na inflację. W przeciwieństwie do pieniędzy, ten szlachetny metal nie traci swoje wartości wraz ze wzrostem jego ilości na rynku. Co więcej, złoto zawsze jest tak samo ważne.

Popyt wzrósł głównie ze względu na fundusze ETF, natomiast popyt fizyczny na sztabki oraz monety wyraźnie spadł. ETFy zaliczyły wyraźne odbicie zainteresowania inwestowaniem pasywnym, po rocznym okresie redukcji złota ze skarbców. Kredyty studenckie udzielane są na preferencyjnych warunkach, przy czym korzyść polega nie tylko na niższym od rynkowego oprocentowaniu, ale i możliwości…

Zobacz więcej

Dochodowość metalu szlachetnego wzrosła prawie o 20%, a notowania podniosły się do $1556 za uncję. Pandemia COVID-19 wpłynęła na wzrost popularności metalu szlachetnego jako instrumentu hedgingowania, co doprowadziło do wzrostu jego ceny. Złoto w okresie wakacyjnym dwukrotnie doświadczyło tego typu "przestrzelonej" reakcji, która z biegiem czasu została w części lub w całości skorygowana. Pierwsza z nich miała miejsce bezpośrednio po zakończeniu posiedzenia FOMC 16 czerwca br.

spadek ceny złota

W trzecim kwartale 2020 były one sprzedawcami netto, zmniejszając rezerwy o 12,1 ton. Tym niemniej banki centralne pozostają netto kupującymi co roku, popyt z pierwszych trzech kwartałów wyniósł 220,6 ton. Widocznie zachowają one ten status, chociaż zakres zakupów będzie mniejszy, niż w dwóch latach ubiegłych. Rosja wstrzymała uzupełnianie rezerw, a Chiny nie poinformowały o ich zwiększeniu we wrześniu 2019 r.

Kontrakty terminowe na złoto – Gru. '22 (GCZ

Ustalać zysk zgodnie z tym planem handlowym należy także w dwóch miejscach. Pierwszą połowę pozycji w złocie można zamknąć w okolicach prognozowanej wartości, 1820 USD. Następnie, jeśli się uda i ujrzymy cofnięcie do dotychczasowych poziomów, plan handlowy można powtórzyć jeszcze raz.

W jej wyniku cena złota wyrażona w dolarze spadła o około 6%, po czym w ciągu dwóch tygodni odrobiła ponad połowę tego ruchu, powracając do fundamentalnie bardziej uzasadnionego poziomu. Ceny złota mimo wtorkowej korekty pozostają w dłuższym trendzie spadkowym i będą dalej się obniżać. Inwestorów do wyprzedaży kruszcu skłaniają dobre sygnały płynące z amerykańskiej gospodarki i oczekiwanie podwyższenia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W tym roku możliwy jest spadek poniżej ceny 1200 dolarów za uncję – najniższej od 2010 r. Notowania złota w bieżącym tygodniu kontynuowały ruch w dół. Presja na spadek cen tego kruszcu trwa już od ponad 4 miesięcy, jednak w ostatnich tygodniach niedźwiedzie się dodatkowo umocniły, a przeceny przyspieszyły.

Strach przed recesją obudzi ceny złota i srebra. Czas na „efekt odbicia zdechłego kota”

Goldman Sachs to amerykański bank inwestycyjny i zarazem jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Premier Włoch i były szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, a także wielu innych ekonomistów i polityków, którzy pełnili bądź pełnią najważniejsze funkcje w światowej gospodarce. akcje azjatyckie spadają po słabym chińskim pkb Mennica Polska zamierza oferować złote sztabki i monety za waluty – w Polsce i za granicą. Wystąpiła więc do NBP o zezwolenie na działalność kantorową, które właśnie dostała – pisze w poniedziałek "Puls Biznesu". Spółka znacząco podbija wyniki dzięki zmianie sposobu sprzedaży energii.

Yellen zaskoczyła wskazując na podwyżkę stóp procentowych

W tym artykule spojrzymy jednak na stronę fundamentalną. Czy widać jakiekolwiek sygnały możliwej poprawy sytuacji? Czy jednak fundamenty wspierają kontynuację spadku cen na rynku złota. Na wzrost cen ropy w styczniu mogą wpływać ograniczenia mocy produkcyjnych i ryzyko geopolityczne, które zwiększyły obawy o podaż. Podczas gdy OPEC+ ma pozostać przy planowanym na 2 lutego zwiększeniu produkcji o 400 tys.

W lipcu polskie indeksy poprawiały notowania, jednak odstawały np. Wszystko za sprawą nadziei na większą podaż pszenicy ze strony Ukrainy. Trwają bowiem rozmowy, w których biorą udział przedstawiciele Ukrainy, Rosji, Turcji oraz ONZ, mające na celu rozwiązanie problemu, jakim już od kilku miesięcy jest brak możliwości eksportu zbóż z Ukrainy. Turecki minister obrony zasugerował, że podpisanie umowy w tej sprawie mogłoby nastąpić już nawet w przyszłym tygodniu, a to oznaczałoby większą podaż pszenicy na światowym rynku.

כתיבת תגובה